10 مدل از بهترین مارک اسکنر موجود در بازار ایران [همراه با ویدئو بررسی تخصصی]

10 مدل از بهترین مارک اسکنر موجود در بازار ایران [همراه با ویدئو بررسی تخصصی]

بهترین مارک اسکنر: با رشد روزافزون رایانه و اینترنت در زندگی ما ، انتقال اطلاعات از دنیای واقعی به فضای مجازی نیز به یکی از چالش های زندگی مدرن تبدیل شده است.

به همین دلیل استفاده از اسکنرها طی دهه گذشته رشد چشمگیری داشته است و این دستگاه ها حتی به خانه های ما رسیده اند.

اسکنر یکی از رایج ترین دستگاه هایی است که از طریق آن اسناد و تصاویر چاپ شده به عنوان اطلاعات در رایانه خوانده و ذخیره می شود. اما به دلیل تنوع اسکنرها و نوع استفاده از آنها هنگام خرید اسکنر مناسب کار ساده ای نیست

بنابراین در این مقاله قصد داریم نکات برجسته و بهترین مارک اسکنرهای ارزان قیمت موجود در بازار را ارائه دهیم. به ما بپیوند.

آشنایی با انواع اسکنرهای موجود در بازار


مدل اسکنر دستی یا قابل حمل

اسکنرهای قابل حمل در واقع کوچکترین اسکنرهای موجود در بازار هستند. بسته به اندازه و وزن آنها ، همیشه می توانید این نوع اسکنر را به همراه داشته باشید.

البته به خاطر داشته باشید که روش کار با این مدل دستی است و باید کاغذ مورد نظر را با دقت از لبه ها بیرون بکشید یا با دقت روی سر دستگاه حرکت دهید.

ناگفته نماند که کیفیت خروجی اسکنرهای این مدل چندان راضی کننده نیست ، اما البته با توجه به اندازه و سیستم طراحی آنها ، نمی توانید انتظار زیادی از این دستگاه مدل داشته باشید!

مدل اسکنر مسطح

این نوع اسکنر در بازار به عنوان اسکنر رومیزی یا مسطح شناخته می شود. با توجه به ویژگی های مختلفی که می تواند توسط سازنده بر روی آنها نصب شود

آنها با قیمت های مختلف در بازار به فروش می رسند. روش کار با این مدل از اسکنرها بسیار ساده و آسان است و تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که ورق یا کاغذ مورد نظر را بر روی صفحه شیشه ای دستگاه قرار دهید تا قسمت بالای دستگاه بتواند کاغذ شما را از پایین ضبط کند.

مدل اسکنر ترکیبی

منظور ما از اسکنر ترکیبی ، اسکنری است که برای ساخت چاپگر چند منظوره استفاده می شود. معمولاً به دلیل توجه تولیدکنندگان به کیفیت چاپ و کپی دستگاه های چند منظوره خود ، اکثراً از کیفیت قسمت اسکن محصول خود اطلاعی ندارند

به همین دلیل بیشتر خریداران معتقدند کیفیت اسکنرها ترکیبی است از مدلهای فردی آنها نیازی به گفتن نیست که برای اسکن منفی عکس ها ، اسلایدها و عکس های رادیوگرافی لازم است دستگاه های ویژه ای برای تمام اسکنرهای فوق اضافه کنیم ، اما مورد دوم قطعاً برای همه مناسب نیست.

اسکنر مدل شیت فیدر

دستگاه های این مدل ؛ مدل شیت فیدر به این معنی است که اسکنرهای ورق کوچکتر از اسکنرهای تخت هستند.

اسکنر ورق کاغذ در واقع عملکرد چاپی دارد. یعنی به جای اینکه کاغذ را در قسمت بالایی دستگاه خرد کنیم ، آن را در سینی دستگاه قرار می دهیم تا اسکنر کاغذ را داخل آن قرار دهیم و پس از عکس گرفتن از محتویات کاغذ ، آن را به طرف دیگر دستگاه منتقل می کنیم.

نیازی به گفتن نیست که اسکنر ورق از کیفیت و ساخت خوبی برخوردار نیست. البته حرکت کاغذ هنگام اسکن کردن مطالب آن بر کیفیت فایل خروجی تأثیر می گذارد.

اسکنر مدل پلاتر

اسکنر پلاتر اسکنری است که ما برای انتقال تصاویر به نقشه های بزرگ یا سایر اسناد چاپ شده در سیستم خود از آن استفاده می کنیم. این مدل دستگاه معمولاً برای اسکن اسناد با اندازه کاغذ A3 و بزرگتر استفاده می شود.

8 نکته برای خرید بهترین مارک اسکنر

1. نوع را انتخاب کنید

برای خرید اسکنر مناسب برای کار خود ، اولین چیزی که باید به آن توجه کنید نوعی است که در ابتدای این مقاله به آن پرداختیم. اگر قسمت قبلی را نخوانده اید ، دوباره برگردید و دوباره انواع اسکنرهای موجود در بازار را بررسی کنید.

2. به سرعت اسکن توجه کنید

عامل مهم بعدی در هنگام انتخاب اسکنر سرعت دستگاه است. سرعت اسکنر به صورت چاپگر صفحه در هر دقیقه اندازه گیری می شود. البته اسکنرهای پرسرعت برای کارهای دفتری و بایگانی اسناد دیجیتالی بسیار بهتر هستند

3. اندازه دستگاه اسکنر

هنگامی که نوع اسکنر خود را انتخاب کردید ، وقت آن است که به اندازه دستگاه توجه کنید.

برای این کار بهتر است با در نظر گرفتن اندازه کوچک و بزرگ دستگاه مورد نظر خود و همچنین مناسب بودن آن با محیطی که در آن استفاده شده ، به اندازه کاغذ استفاده شده روی دستگاه توجه کنید. استفاده شده.

برخی از اسکنرها نمی توانند اسناد بزرگتر از A4 را اسکن کنند.

4. به دقت اسکنر توجه کنید

وضوح تصویر در PPI است. مفهوم PPI در واقع به معنای پیکسل در هر اینچ است. که به معنی خطی بودن تعداد پیکسل های کپی شده در هر اینچ است. به این مقادیر میکروگراف یا وضوح تصویر گفته می شود.

PPI مفهومی برای تعیین کیفیت پرونده ها برای کاربردهای مختلف است.

این مقدار برای برنامه های مختلف با مقادیر مختلف تنظیم می شود. هرچه PPI دستگاه شما بالاتر باشد ، اسکنر شما دقیق تر خواهد بود.

زیرا توانایی ضبط نقاط در هر اینچ نسبت به تصویر اسکن شده را دارد.

5. اسکن دو طرفه یا یک طرفه را انتخاب کنید

برخی از این مدل های دستگاه می توانند اسناد شما را از هر دو طرف اسکن کنند ، در حالی که دیگران این کار را می کنند.

اسکنرهای دوبلکس یا اسکنرهای دو طرفه با قیمت بسیار بالاتری نسبت به سایر اسکنرهای معمولی موجود در بازار به فروش می رسند.

این دستگاه ها برای کسانی که نیاز به اسکن تعداد زیادی فایل تکراری دارند مناسب است.

6. قابلیت ADF

فیدر اتوماتیک اسناد یا ADF یکی از لوازمی است که اسکنرها می توانند داشته باشند.

اگرچه این ویژگی هزینه دستگاه را افزایش می دهد ، کار شما را آسان می کند و کافی است با توجه به ظرفیت ADF دستگاه ، اسناد مورد نیاز برای اسکن را در سینی اسکنر دستگاه قرار دهید. اسکن به صورت خودکار انجام می شود.

7. آشنایی با نوع هد دستگاه

اسکنر شما دارای یک هد CCD است یا شرکتی که این محصول را تولید کرده آن را به هد CIS مجهز کرده است.

در مورد تفاوت بین دو هد ، بدانید که اگر کیفیت برای شما مهم است ، شما باید دستگاه هایی با هد CCD انتخاب کنید و اگر مصرف برق دستگاه شما برای شما مهم است ، مدل های CIS برای شما بهتر است.

8. به قیمت اسکنر توجه کنید

در نکات قبلی ما راهنمای خرید اسکنر را مطالعه کردیم و سپس 10 مدل از بهترین مارک های اسکنر موجود در بازار را بررسی کردیم تا انتخاب شما را آسان تر کند تا در هنگام انتخاب و خرید این نوع از محصولات گیج نشوید.

 

معرفی بهترین مارک های اسکنر از دیدگاه خریداران

پرفروش ترین مارک اسکنر

1.اسکنر اپسون مدل Perfection V19

 

اسکنر Epson Perfection V19 ممکن است بهترین انتخاب شما برای اسکن اسناد ، به ویژه عکس های شما باشد.

مطمئناً شما عکس های زیادی از گذشته نیز دارید و با پیشرفت تکنولوژی و کمرنگ شدن آلبوم های عکس سنتی ، ممکن است بخواهید آنها را به صورت دیجیتالی داشته باشید و با دوستان و آشنایان به اشتراک بگذارید.

بسیاری از افراد برای انجام این کار به دوربین های موبایل خود مراجعه می کنند و البته نتیجه مطلوبی نمی گیرند. اما با ظهور اسکنر عکس ، اسکن عکس دیگر کار سختی نیست. این اسکنر مقرون به صرفه برای اسکن روزانه شما ایده آل است.

عکس های خود را با وضوح 4800 × 4800 dpi اسکن کنید و از دقت و وضوح تصاویر اسکن شده لذت ببرید.

نرم افزار Epson Easy Photo Scan به شما امکان می دهد تصاویر را اسکن کرده و به راحتی در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

فرآیند اسکن بسیار سریع است. یکی از مزایای جالب توجه این اسکنر این است که می توانید از طریق پورت “USB” آن را متصل کنید تا برق مورد نیاز را تأمین کند و نیازی به سیم جداگانه برق ندارید.

تکنولوژی اسکنCIS
رزولوشن اپتیکال
4800 dpi
عمق اسکن
48-bit internal / 24-bit external
تعداد رنگ اسکن سیاه و سفید16 رنگ

2.اسکنر ای ویژن مدل FB1000N

در گذشته اسناد بایگانی ذخیره می شدند که به دلیل حجم زیاد اسناد ، در بسیاری از موارد فضای زیادی را اشغال می کردند. این امر منجر به آسیب رساندن یا تخریب اسناد شد که با ظهور اسکنرها کاملاً از بین رفت.

اسکنرها محصولاتی هستند که به راحتی پرونده ها را از اسناد شما می گیرند و در سیستم شما ذخیره می کنند. شرکت های بزرگ در این زمینه با یکدیگر رقابت می کنند ، مانند Avision که طرفداران زیادی را به بازار جذب کرده است.

شرکت Avision محصولی را با نام “FB1000N” روانه بازار کرده است که از نظر ویژگی ها و عملکرد نیاز بسیاری از کاربران را برآورده می کند.

این محصول به اندازه یک سینی است که دارای وزن بسیار کم و ضخامت نازک است. از مزایای این محصول ضخامت بسیار کم آن است که جلوه بسیار ویژه ای در طراحی آن ایجاد کرده است.

وزن این محصول به 1.5 کیلوگرم رسیده است که برای حرکت بسیار مناسب است. وضوح اسکن این اسکنر 1200 dpi است که بهترین کیفیت را در اختیار کاربران قرار می دهد.

مشخصات کلی محصول

تکنولوژی اسکن
CIS
رزولوشن اپتیکال
1200 dpi
عمق اسکن
نا مشخص
تعداد رنگ اسکن سیاه و سفید
48 بیت ورودی و 24 بیت خروجی رنگ
سرعت اسکن رنگی
  • 7 تا 13 ثانیه

3.اسکنر پلاس تک مدل OpticSlim 2610

محصولی که در این بخش ارائه خواهیم کرد OpticSlim 2610 نام دارد و یکی از اسکنرهای تخت پلاس یک است. این محصول برای اسکن اسناد و کتابهای ضخیم طراحی شده است.

این اسکنر با ضخامت 33 میلی متر طراحی بسیار ظریفی دارد اما به دلیل طراحی خاص لولا می تواند کتاب ها را نیز اسکن کند.

اسکنر OpticSlim 2610 با فناوری CIS از وضوح اسکن 1200 × 1200 dpi استفاده می کند. این محصول از تشخیص متن OCR پشتیبانی می کند.

تکنولوژی اسکن
CIS
رزولوشن اپتیکال
1200 × 1200 dpi
عمق اسکن
۴۸ بیت ورودی – ۲۴ بیت خروجی
سرعت اسکن سیاه و سفید
سند A4 در 12 ثانیه

4.اسکنر تخت اچ پی مدل ScanJet Pro 2500 f1

تکنولوژی اسکن
CMOS CI
رزولوشن اپتیکال
تخت 1200 – ADF 600 dpi
عمق اسکن
24 بیت
سرعت اسکن رنگی
3 تا 15 ثانیه بسته به وضوح – تخت

5.اسکنر حرفه‌‌ای اسناد کانن مدل imageFORMULA DR-F120

اسکنر اسناد حرفه ای Canon imageFORMULA DR-F120 برای استفاده در دفتر کار مناسب است. ابعاد این محصول متوسط ​​است و در مقایسه با نمونه های آن فضای زیادی را اشغال نمی کند.

این اسکنر توانایی خوبی در اسکن اسناد و تصاویر دارد. طبق گفته سازنده ، وضوح اسکن نوری Flatbed 1200 dpi و ADF 600 dpi است.

کیفیت همراه با سرعت ، با اسکن سیاه و سفید در 200 dpi برابر با 20 ورق و اسکن رنگی برابر با 10 ورق است.

از مهمترین مزایای این دستگاه امکان اسکن دو طرفه و ADF است که همراه با سرعت اسکن صحیح باعث افزایش سرعت کار و جلوگیری از اتلاف وقت می شود.

تکنولوژی اسکن
CMOS CIS
رزولوشن اپتیکال
1200 dpi dpi
عمق اسکن
24 بیت
سرعت اسکن رنگی
در 200dpi برابر با 10 برگ/ 18 تصویر در دقیقه

6.اسکنر دستی ای ویژن مدل MiWand 2L

این محصول ویژه از فناوری اسکن CIS بهره می برد و با وضوح 900 dpi امتیاز قابل قبولی از کاربران دریافت کرده است.

به صورت دستی کار می کند و 663 گرم وزن دارد که حتی برای یک اسکنر نیز سبک است.

این محصول ویژه از فناوری اسکن CIS بهره می برد و با وضوح 900 dpi امتیاز قابل قبولی از کاربران دریافت کرده است. به صورت دستی کار می کند و 663 گرم وزن دارد که حتی برای یک اسکنر نیز سبک است.

تکنولوژی اسکن
CIS
رزولوشن اپتیکال
تا 900 dpi
سرعت اسکن رنگی
1.6 ثانیه برای هر برگ
سرعت اسکن سیاه و سفید
0.6 ثانیه برای هر برگ
ورودی اسکن
به صورت دستی

7.اسکنر قابل حمل اسکن زی BQS050M

این دستگاه یک اسکنر قابل حمل با طراحی کوچک و قوی است. برخلاف سایر مدل های اسکن ، جایی که باید آنها را به سمت اسناد خود بکشید ، باید مدل های سند را یکی یکی در دستگاه وارد کنید.

بدون رایانه ، هر کجا که هستید می توانید از اسناد قانونی گرفته تا کارت های بازرگانی اسکن کنید.

تمام آنچه شما نیاز دارید 4 باتری قلیایی AA است و به کامپیوتر یا منبع تغذیه دیگری نیاز ندارید. اگر دستگاه تمام شد ، می توانید به راحتی با کابل USB دستگاه را به رایانه یا منبع تغذیه دیگر متصل کنید.

صفحه LCD به شما امکان می دهد فایل اسکن شده را با فرمت “PDF” یا “JPG” با وضوح 300 یا 600 dpi تنظیم کنید.

پس از اسکن ، داده ها در کارت حافظه “Micro SD” ذخیره می شوند و می توانید با کابل “USB” یا قرار دادن کارت “Micro SD” در درگاه حافظه ، داده های خود را در رایانه وارد کنید.

برای ویرایش یا ایجاد اسناد جدید نیازی به نوشتن ندارید. با استفاده از نرم افزار OCR ، نرم افزار شناسایی نوری کاراکتر ، می توانید به راحتی پرونده های اسکن شده خود را ویرایش کنید.

تکنولوژی اسکن
CIS
رزولوشن دیجیتال
حداقل 300 و حداکثر 600 dpi
سرعت اسکن رنگی
6 ثانیه به ازای هر برگ A4
سرعت اسکن سیاه و سفید
6 ثانیه به ازای هر برگ A4
ورودی اسکن
دستی

8.اسکنر کانن مدل CanoScan LiDE 120

نام مستعار درجه یک که می تواند به برخی از محصولات نسبت داده شود. این محصولات بهترین اسکنرها برای انجام کار هستند. در میان آنها شرکت هایی وجود دارند که همه چیز هستند. یعنی هر آنچه تولید کرده اند (یا بیشتر آنها) را می توان بسیار موثر دانست.

کانن یکی از این شرکت ها است و اسکنر CanoScan LIDE 120 یکی از این محصولات است. می توانید کاغذ A4 را با بزرگترین اندازه ممکن اسکن کنید.

علاوه بر این ، وضوح نوری آن 2400 48 4800 است. فرقی نمی کند عکس رنگی باشد یا کاغذ چاپی ، این اسکنر می تواند آن را به خوبی اسکن کند.

با این حال ، باید به خاطر داشته باشید که این یک کالای خانگی است و همچنین می توان از آن در دفاتر کوچک استفاده کرد.

میزان اسکن 10 برگ در دقیقه (10 برگ سیاه و سفید ، 3 برگ رنگی) نیز برای این محیط ها مناسب است. این محصول با کابل USB به رایانه متصل می شود و در CD و کابل نصب وجود دارد.

تکنولوژی اسکنCIS
رزولوشن اپتیکال
2400×4800 dpi
رزولوشن دیجیتال19200×19200 dpi
عمق اسکنرنگی: ورودی 48 بیت – خروجی 48 و 24 بیت
تعداد رنگ اسکن سیاه و سفید16 رنگ

9.اسکنر کانن مدل CanoScan LiDE 220

محصولی که در این بخش مشاهده می کنید یک اسکنر تخت Canon است که کیفیت عالی 4800 dpi را ارائه می دهد.

وضوح اسکنرهای تخت بالاتر از مدل های ADF است ، اما برای اسکن تعداد زیادی از اسناد کندتر و مناسب نیستند.

از طرف دیگر ، عکس های قدیمی ، اسناد حساس و شکننده و همچنین مواردی که اندازه استاندارد ندارند نمی توانند در اسکنرهای ADF اسکن شوند ،

اسکنر رنگی CanoScan LiDE220 را می توان یک اسکنر عکس سطح پایین دانست که نمی تواند نگاتیوها را اسکن کند

، یا می توان آن را یک دستگاه رده بالا برای کسانی دانست که نمی خواهند برای ویژگی هایی که پرداخت نمی کنند هزینه بیشتری پرداخت کنند. آنها به اسکن منفی نیاز دارند و علاقه ندارند

با این وجود LiDE 220 با رزولوشن 4800 پیکسل در هر اینچ و ویژگی هایی مانند کاهش خودکار رنگ ، از کیفیت اسکن بسیار خوبی برخوردار است و همین کافی است تا این دستگاه گزینه اول منتقدان باشد.

تکنولوژی اسکنCIS
رزولوشن اپتیکال
4800×4800 dpi
رزولوشن دیجیتال19200×19200 dpi
عمق اسکنرنگی: ورودی 48 بیت – خروجی: 48 و 24 بیت
تعداد رنگ اسکن سیاه و سفید16 رنگ

10.اسکنر کانن مدل CanoScan LiDE 300

تکنولوژی اسکنCIS
رزولوشن اپتیکال2400×2400 dpi
رزولوشن دیجیتال19200×19200 dpi
عمق اسکن
48 بیت
سرعت اسکن رنگی
10 ثانیه برای کاغذ A4

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا