نکات اصولی خرید موکاپات همراه با ویدئو بررسی تخصصی

این موکاپات های خوش ساخت را که به “Moka Pot” معروفند ، احتمالاً در فروشگاه های لوازم خانگی دیده اید. در مقاله امروز “کاوش کالا” ابتدا می بینیم که موکاپات چیست و سپس اصول اولیه ای را که باید قبل از خرید موکاپات بدانید بررسی خواهیم کرد.

پیشنهاد میکنیم قبل از خواندن این مقاله از مقاله خرید اسپرسو ساز ارزان نیز دیدن فرمایید

موکا پات چیست؟

موکاپات

موکاپات نوعی دستگاه قهوه ساز است که در سال 1933 توسط لوئیجی دو پونتی ، اهل آلفونسو بیالتی اختراع شد. موکا نام شهری در یمن است که زمانی بندر مهمی برای تجارت قهوه بود.

اختراع ابتکاری De Ponti چنان مورد پسند مشتریان قرار گرفت که خیلی زود در سراسر ایتالیا گسترش یافت.

از آنجا که دستگاه های قهوه موکاپوت تهیه قهوه در خانه را با کیفیتی نزدیک به دستگاه های اسپرسوی حرفه ای آسان می کنند. در اواخر دهه 1950 بود که موکاپات در بسیاری از کشورها به شهرت جهانی رسید و در بین نوشندگان قهوه محبوب شد.

به چه دلیل باید موکاپات بخریم؟

موکاپات با نام های دیگر با نام “دستگاه اسپرسو روگازی” نیز شناخته می شود. اگر توانایی تهیه دستگاه اسپرسو را ندارید، ممکن است بخواهید به جای آن یک موکاپات بخرید.

کمترین مدل اسپرو ساز از حدود 500 هزار تومان شروع می شود و در مدل های مدرن کافه شاپی به 10 تا 20 میلیون تومان می رسند. اما موکاپات زیر 500 هزار تومان قیمت دارد و بیشتر در دسترس عموم است.

در واقع ، Moka Pot جایگزین ارزان تری برای دستگاه های اسپرسو است. با این حال ، قهوه موجود در موکاپات دقیقاً از کیفیت دستگاه های اسپرسو ساز حرفه ای برخوردار نیست.

موکاپات چگونه کار می‌کند؟

موکاپات از سه قسمت اصلی تشکیل شده است:

محفظه پایین پر از آب است.
محفظه میانی که پودر قهوه ریخته می شود.
محفظه بالایی که عصاره قهوه در آن ریخته می شود.
آب در محفظه بسته پایین گرم می شود و به دلیل فشار بخار به سمت بالا حرکت می کند و از طریق یک مسیر قیف شکل به محفظه میانی وارد می شود. محفظه میانی فیلتر شده و باید با پودر قهوه پر شود. سپس عصاره قهوه را از طریق یک لوله به محفظه خالی فوقانی می ریزند.

نکات خرید موکاپات:

کدام مدل و برند موکاپ بهتر است؟

امروزه بسیاری از مارک ها موکاپات تولید می کنند. اما بیالتی ، اولین تولید کننده موکاپات ، هنوز در میان مارک های دیگر جایگاه ویژه ای دارد. علاوه بر این ، بسیاری از موکاپات ها در ایتالیا ساخته می شوند.

نوع؛ روگازی یا برقی؟

موکاپات با دو نوع گازی و برق در بازار موجود است.

برای تهیه قهوه با موکاپات روگازی ، باید به شعله گاز توجه کنید. کنترل دما عامل مهمی در تهیه حرفه ای قهوه است. اما موکاپات های برقی دارای کنترل خودکار دما هستند و به مهارت شما در این زمینه بستگی ندارند.

همانطور که حدس زده اید ، موکاپات های برقی گران ترند. اما نه به اندازه دستگاه های اسپرسو.

همچنین هنگام خرید موکاپات های روگازی ، نوع اجاق گاز خود را در نظر بگیرید. منزل شما چه نوع اجاق گاز است؟ گاز ، برق یا القایی؟

اگر اجاق گاز اولیه یا القایی دارید ، باید موکاپات را خریداری کنید که با این نوع فرها سازگار است. به عنوان مثال ، مارک Bialti Mokapot موکاپات مخصوص اجاق های القایی را نیز تولید می کند.

ظرفیت؛ چند لیوان؟
اگر خودتان قهوه درست میکنید ، موکا پات تک‌نفره بخرید که اتفاقا ارزان‌تر هم هست. اما اگر کف قهوه خوری هستید! ، بهتر است Moka Pot چند نفره را انتخاب کنید.

با استفاده از موکاپات های چند نفره می توانید همزمان برای بیش از یک نفر قهوه درست کنید.

ظرفیت یک موکاپات به تعداد فنجان یا لیوان بیان می شود (مثلاً می گوییم قابلمه موکا با ظرفیت 3 فنجان). اما به خاطر داشته باشید که موکاپات برای فنجان های کوچک اسپرسو و نه فنجان های قهوه بزرگ طراحی شده است.

جنسیت آلومینیوم یا استیل؟

آلومینیوم

قیمت ارزان تر: موکاپات آلومینیوم ارزان تر است. اما آنها مانند موکاپات های استیل نیستند.

تغییر طعم قهوه: آلومینیوم فلزی متخلخل است. این بدان معنی است که سوراخ های بسیار کوچکی در سطح آن وجود دارد.

این سوراخ ها به تدریج با ذرات قهوه و چربی پر می شوند. اگرموکاپات های آلومینیوم طبق دستورالعمل تمیز نشوند ، بر طعم قهوه تأثیر می گذارند.

برای شستن این نوع موکاپات نباید از مواد شوینده یا اسکاچ درشت استفاده کنید. با این کار ذرات ریز آلومینیوم از سطح خارج می شود و قهوه طعم فلزی پیدا می کند.

موکاپات آلومینیومی فقط باید با آب داغ و اسکاچ نرم شسته شوند.
احتمال خوردگی: از دیگر معایب موکاپات آلومینیومی احتمال خوردگی است. آلومینیوم به دلیل قرار گرفتن در معرض اسید قهوه و اکسیژن هوا می تواند به مرور زمان فرسوده شود.

به همین دلیل اگر موکاپات آلومینیومی موکا خریداری کردید ، حتما موکاپات را بعد از هر بار شستشو کاملاً خشک کنید.

استیل
گران تر و با دوام تر: موکاپات های استیل گران تر و موثرتر هستند. از همه مهمتر ، آنها در مقایسه با آلومینیوم دوام بیشتری دارند و سالها دوام دارند. موکاپات ضد زنگ در برابر خراش و زنگ زدگی مقاومت بیشتری دارد. در مورد خوردگی نیز همین طور است.
طعم قهوه را تغییر نمیدهد: استیل به دلیل وجود کروم، متخلخل نیست ، برخلاف آلومینیوم. در نتیجه ، تمیز کردن آن آسان تر است و تأثیر کمتری در طعم قهوه دارد.

کیفیت و طعم قهوه‌های موکا پات:

همانطور که گفتیم به موکاپات،اسپروساز روگازی هم گفته میشود اما همانطور که قبلاً اشاره کردیم ، شما نمی توانید اسپرسو را به معنای واقعی کلمه درست کنید.

برای ساخت اسپرسوی واقعی ، آب گرم با فشار 8 تا 10 بار (منومتر) باید از ذرات قهوه عبور کند. تولید چنین فشار قوی فقط با دستگاه های اسپرسو امکان پذیر است.

موکاپات ها معمولاً فشاری در حدود 1 تا 2 برابر ایجاد می کنند که یک سر و گردن کمتر از دستگاه های اسپرسو است.

بنابراین به این موضوع دقت کنید که موکاپات، اسپرسوی واقعی تحویل شما نمیدهد. فشار تولید شده در موکاپات به اندازه اسپرسوساز برای تهیه اسپرسوی کِرِمی(cream) کافی نیست. اما طعمی که به آنها می دهند نسبتاً نزدیک است.

بنابراین ، با خرید موکاپات ، نمی توانید صد در صد اسپرسوی واقعی بدست آورید. اما اگر توانایی خرید دستگاه اسپرسو خانگی را ندارید ،حداقل می‌توانید با خرید موکاپات اسپرسوهایی با کیفیت مطلوب و تقریبا قابل‌مقایسه با اسپرسوسازهای حرفه‌ای درست کنید.

چگونه قهوه را با موکاپات درست کنیم؟

اگر در حال خرید موکاپات هستید و با نحوه تهیه قهوه در موکاپات آشنا نیستید ، ممکن است از خرید خود پشیمان شوید. یا حتی ممکن است فکر کنید که یک موکاپات با کیفیت خریداری نکرده اید.

تهیه قهوه به عنوان یک حرفه پر از جزئیات است. در اینجا چند گام برای تهیه قهوه موکا پات آورده شده است:

مراحل تهیه قهوه در موکاپات:

آب را جداگانه در کتری بجوشانید. اگر آب را در همان موکاپات بجوشانید ، ممکن است کنترل دما را از دست بدهید. اگر بدنه موکاپات خیلی داغ شود ، طعم قهوه بد می شود.
دانه های قهوه را آسیاب کنید تا آب جوش بیاید.
سپس مخزن آب موکاپات را با آب جوش پر کنید.میزان آب نباید از دریچه تخلیه فشار بالاتر باشد
موکاپات را با پودر قهوه پر کنید و سطح آن را با انگشتان صاف کنید. اما نیازی به فشار دادن نیست.
اکنون سبد قهوه و محفظه بالایی را روی مخزن آب قرار دهید و از اتصال اجزا اطمینان حاصل کنید. توجه داشته باشید که محفظه پایین گرم است.
موکاپات را با شعله کم و در را باز کنید. شعله را آنقدر بلند نکنید که دسته بسوزد.
دیدن اولین آثار عصاره قهوه در محفظه فوقانی حدود 5 تا 10 دقیقه طول می کشد. اولین عصاره قهوه قهوه ای تیره خواهد بود و کم کم رنگ آن روشن می شود. وقتی رنگ قهوه مسی شد ، آن را با موکا روی قابلمه قرار داده و از روی شعله بردارید.
پایین موکا را با یک حوله سرد بپیچید یا پایین آن را زیر یک شیر سرد نگه دارید. این کار از ادامه جوشیدن قهوه جلوگیری کرده و موجب جلوگیری از تلخی ناخواسته می شود.
سپس قهوه آماده شده را در فنجان بریزید و لذت ببرید!
تهیه قهوه خوشمزه با موکاپات سرگرم کننده است ، که با چند آزمایش و خطا می توان این کار را انجام داد. مطمئناً اگر از متخصصان سوال کنید ، احتمالاً جزئیات بیشتری را با شما در میان می گذارند.

خلاصه خریدهای موکا پات
امیدواریم به سوالات شما درباره خرید موکاپات پاسخ داده باشیم. اگر هنوز سوالی برای شما باقی مانده است ، می توانید در بخش نظرات بپرسید. ما در اسرع وقت به شما پاسخ خواهیم داد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا