محافظ ولتاژ

محتوا پنهان
1 بهترین محافظ ولتاژ الکترونیکی
1.1 راهنمای خرید اینترنتی محافظ ولتاژ به همراه نکات مهم هنگام خرید

بهترین محافظ ولتاژ الکترونیکی

 

 

راهنمای خرید اینترنتی محافظ ولتاژ به همراه نکات مهم هنگام خرید

 

 

همانطور که می دانید یکی از دلایل سوختگی وسایل برقی نوسانات ناگهانی برق است ، بهترین راه برای جلوگیری از آسیب رسیدن به وسایل برقی در هنگام نوسانات ناگهانی برق استفاده از محافظ ولتاژ است. اما آیا واقعاً می توان از محافظ ولتاژ برای همه وسایل برقی استفاده کرد؟ نه ، جواب منفی است.

محافظ های الکتریکی یا محافظ ولتاژ انواع مختلفی دارد که می توانید با توجه به میزان مصرف برق دستگاه انتخاب کنید. اگر قصد خرید محافظ ولتاژ را دارید اما اطلاعات کافی در مورد این دستگاه ندارید ، پیشنهاد می کنم این مقاله را با دقت بخوانید. برای آشنایی با انواع محافظ ولتاژ و نکات مهمی که هنگام خرید محافظ ولتاژ باید به آنها توجه کنید.

محافظ  ولتاژ چیست؟

محافظ ولتاژ یا محافظ الکترونیکی وسیله ای است که با افت ولتاژ و افزایش ناگهانی ولتاژ ، از برد مدار الکتریکی و تعدادی رله جدا شده و از آسیب رسیدن دستگاه متصل به آن جلوگیری می کند. همچنین ، هنگامی که برق خاموش می شود ، با تاخیر خاصی به دستگاه متصل می شود ، زیرا هنگام روشن کردن مدت زمان طول می کشد تا ولتاژ به مقدار ثابت برسد. در حقیقت ، تعریف دستگاهی است که از لوازم الکتریکی متصل به آن در برابر نوسانات برق محافظت می کند.

دلیل استفاده از محافظ برق یا محافظ ولتاژ:

با توجه به افزایش روزانه قیمت لوازم برقی ، دستگاهی برای محافظت از آنها مورد نیاز است. وقتی برق خاموش است ، مدتی طول می کشد تا ولتاژ به یک مقدار ثابت برسد ، اینجاست که دامنه نوسانات برق به حداکثر خود می رسد. درست زمانی که دستگاه آسیب دیده است ، بهترین راه برای استفاده از محافظ ولتاژ است که با شکستن آن برای چند دقیقه از آسیب دیدن دستگاه جلوگیری می کند.

انواع محافظ ولتاژ:

محافظ برق ساده: این نوع محافظ دارای سه LED است که وضعیت برق را نشان می دهد ، یک LED قرمز به معنی تایمر ، یک LED سبز به معنای حالت عادی است و در نهایت یک LED زرد در این شرایط غیر طبیعی است. برق قطع می شود.

محافظ برق دیجیتال: این نوع محافظ علاوه بر داشتن سه لامپ وضعیتی ، دارای نمایشگر دیجیتالی نیز می باشد که میزان تاخیر و تعداد ولتاژهای شبکه را در زمان عادی نشان می دهد. وقتی وضعیت آن غیر معمول باشد ، با حروف Lo و hi نشان داده می شود ، این بدان معنی است که قدرت ضعیف یا قوی است.

انواع محافظ ولتاژ با توجه به نوع استفاده:

محافظ های زیر کنتوری:

این نوع محافظ ها بر روی برق ورودی ساختمان در پایین کنتور نصب می شوند و تمام قسمت های ساختمان را می پوشانند. یکی از مزایای محافظ کنتور محافظت از کل ساختمان است با خرید این دستگاه می توانید از کلیه لوازم خانگی محافظت کنید.

محافظ کولر گازی 30 و 35 آمپر:

این مدل شباهت زیادی به محافظ زیر کنتوری  دارد ، زیرا کولر گازی  تقویت کننده های زیادی است ، توصیه می شود یک محافظ جداگانه برای کولر گازی تهیه کنید وسیمکشی جداگانه برای کولرخود از سمت کنتر انجام دهید

محافظ یخچال:

یخچال و فریزرها ، مانند هر وسیله الکتریکی دیگر ، به فیوز ولتاژ نیاز دارند. در حقیقت ، یخچال و فریزر معمولاً دو خروجی دارد ، یك یخچال و دیگری فریزر ، كه می توانید برای هر دو خریداری كنید. از دستگاه استفاده کنید

محافظ های تلویزیون و رایانه شخصی: این دستگاه ها به دلیل مصرف کم برق ، از محافظ های قبلی ارزان تر هستند ، بنابراین برای خرید تلویزیون LED و محافظ رایانه نیازی به هزینه زیادی نیست. از این نوع محافظ می توان برای سایر وسایل برقی که مصرف انرژی کمی دارند نیز استفاده کرد.

محافظ ولتاژ دقیقاً چه کاری انجام می دهد؟

دستگاه محافظ دارای یک مادربرد است که توسط IC برنامه ریزی می شود ، به عنوان مثال طبق برنامه ، هنگامی که ولتاژ زیر 170 ولت بود ، دستور قطع جریان برق در رله را صادر می کند و هنگامی که ولتاژ بالاتر از 250 ولت باشد ، دستور قطع برق را صادر می کند. ارسال به رله. همچنین بعد از خاموش شدن و اتصال برق شهری برای چند دقیقه که مقدار آن قبلاً با تاخیر به IC داده شده است ، این دستگاه مانند یک ربات عمل می کند و طبق دستورالعمل هایی که قبلاً به آن داده شده عمل می کند.

بهترین مارک حفاظت الکتریکی:

محافظ سارا

محافظ تیراژه

محافظ پارت الکتریک

محافظ تکسان

محافظ نمودار کنترل

محافظ آریا

محافظ پرنیک

محافظ باخ الکتریک

محافظ تااوکه

نکات مهم هنگام خرید محافظ برق:

قیمت محافظ:

ابتدا تعیین کنید که برای خرید محافظ ولتاژ چه مبلغی میخواهید پرداخت کنید. وقتی مبلغ خرید محافظ را مشخص کردید ، تعدادی از مدل ها طبیعتا از انتخاب شما حذف می شوند.

میزان آمپر: قبل از خرید محافظ ، حتما به میزان آمپلی  مصرفی دستگاهی که برای آن محافظ تهیه می کنید توجه داشته باشید. اگر محافظ کم مصرفی برای یک دستگاه گران قیمت خریداری می کنید

 بدانید نه تنها از دستگاه شما محافظت نمی کند. در بعضی موارد ، به دلیل ذوب شدن محافظ ، خطر آتش سوزی افزایش می یابد.

زمان تأخیر: به زمان تأخیر دستگاه توجه کنید ، می تواند از چند ثانیه تا 3 یا حتی 10 دقیقه باشد ، اگر نمی خواهید پس از روشن شدن طولانی مدت زیادی صبر کنید ، بهتر است مدل هایی خریداری کنید که مدت تاخیر کمتری دارند ، اما در برخی از مدل ها این زمان تأخیر توسط کاربر قابل تغییر است.

تعداد مصرف کننده ها: به تعداد خروجی های دستگاه توجه کنید ، اگر می خواهید از چندین دستگاه الکترونیکی محافظت کنید ، بهتر است به سراغ مدل هایی بروید که دارای چندین خروجی هستند ، البته به مقدار آمپر کل دستگاه های متصل و حداکثر آمپر خروجی محافظ هم توجه داشته باشید.

نوع استفاده از محافظ: اگر نمی دانید با توجه به وات و آمپر دستگاه خود محافظ ماسب را  انتخاب کنید ، در این حالت دست شما باز است ، می توانید برای هر دستگاه یک دستگاه محافظ بخرید ، به عنوان مثال ، محافظ یخچال فریزر ، محافظ کولر ، محافظ تلویزیون ، محافظ کامپیوتر و …

خدمات پس از فروش: به خاطر داشته باشید که اکثر شرکت ها برای دستگاه خود محافظ برق تولید می کنند ، این ضمانت یک تا دو ساله است که بسته به نوع شرکت متفاوت است. مطمئن باشید که یک شرکت کیفیت محصول خود را تا زمانی که مطمئن نشود تضمین نمی کند زیرا مجبور به پرداخت هزینه است.

خرید از یک فروشگاه معتبر: همیشه سعی کنید از یک فروشگاه معتبر خرید کنید ، یک فروشگاه معتبر هرگز اعتبار شما را فدای سود بیشتر در کوتاه مدت نمی کند ، بنابراین همیشه اگر مواد اصلی و با کیفیت می خواهید ، از یک فروشگاه معتبر خرید کنید.

 

با توجه به نکاتی که گفته شد؛ شما می توانید محافظ ولتاژ مورد نظر خود را خریداری کنید. برای راحتی شما ، ما لیستی از 30 نمونه محافظ ولتاژ دقیق ، ارزان ، پرفروش و با کیفیت بالا را که در بازار موجود است ، تهیه کرده ایم. با کلیک بر روی هر تصویر یا کلیک بر روی دکمه زیر هر مورد می توانید اطلاعات بیشتری در مورد هر محصول بدست آورید.

نکات مهم هنگام خرید محافظ ولتاژ

  • انتخاب نوع محافظ ولتاژ

اولین نکته هنگام خرید محافظ ولتاژ توجه به نوع آن است. برای این منظور ، در بخش بعدی ما انواع  محافظ الکتریکی موجود در بازار کشورمان را به شما معرفی می کنیم و حالا شما هستید که لوازم الکتریکی و بودجه خود را انتخاب می کنید.

  • تناسب با مدل دستگاه

نکته دوم در هنگام انتخاب محافظ ولتاژ توجه به تنظیم ساختار فنی محافظ با تعداد آمپر دستگاه هایی است که باید برای محافظت از آنها استفاده شود. ما توصیه می کنیم اگر نمی توانید میزان تقویت کننده لوازم خانگی خود را بفهمید ، برای اطمینان از محافظ خود به فروشگاه های معتبر مراجعه کنید و به فروشنده بگویید که به دنبال محافظ مناسب برای یخچال یا کولر یا تلویزیون خود هستید

  • تعداد درگاه های اتصال

همچنین به تعداد پورتهایی که اجازه می دهد سایر پریزهای برق به محافظ شما متصل شوند توجه کنید. قبل از خرید ، تعداد دستگاههایی را که باید به یک محافظ متصل شوند ، بشمارید و با توجه به تعداد آنها ، یک محافظ با تعداد پورت مناسب را در نظر بگیرید.

البته به فاصله درگاه ها از یکدیگر نیز توجه داشته باشید؛ بارها و بارها دیده می شود که یک شخص با هدف نصب شش دستگاه بر روی محافظ خود ، یک مدل شش پورت خریداری کرده است ، اما در عمل موفق شده است فقط از چهار پورت استفاده کند. همچنین انواع پورت ها و مناسب بودن آنها را برای قرار دادن انواع مختلف دوشاخه مشاهده کنید.

  • طول سیم محافظ

اگر می خواهید محافظ خود را به یک محافظ برقی چند جهته یا محافظ برقی دیگر وصل کنید تا اندازه آن بگونه ای شود که مثلا تلویزیون خود را به آن نصب نمایید؛ توصیه می کنیم اصلا این کار را نکنید که حتی ممکن است موجب ایجاد جرقه و آتش سوزی در محیط کاری و یا محل زندگی تان شود؛

از همان ابتدا به ناحیه کابل یا سیم متصل به محافظ توجه کنید و متناسب با فاصله دستگاه های خود از پریزهای برق نصب شده در اتاق برای این منظور اقدام کنید.

  • تاخیر در اتصال جریان (Delay)

اکثر محافظ های ولتاژ جدید توانایی کم کردن سرعت و یا همزمان کاهش اتصال و استقرار جریان الکتریکی را دارند که از ورود جریان ناگهانی به مدار دستگاه های الکتریکی شما جلوگیری کرده و احتمال سوختن برد آنها را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد. این زمان تأخیر در بعضی از مدل ها و در برخی دیگر با امکان تنظیم زمان تنظیم شده است که می توانید از 3 تا 10 دقیقه تنظیم کنید.

  • استاندارد محصول و گارانتی

محافظی که استاندارد نباشد و ضمانت معتبر نداشته باشد نه تنها به سلامت دستگاه ها و محصولات برقی شما کمک نمی کند بلکه می تواند خطر تخریب آنها را تا دو برابر یا حتی بیشتر افزایش دهد! بنابراین فراموش نکنید که محصولی که انتخاب کرده اید مطابق با استانداردهای جهانی و همچنین ضمانت معتبر آن است.

هنگام خرید کالا به خاطر داشته باشید ، حتماً از شرایط مشخص شده در دفترچه حفاظت ولتاژ  مورد نظر خود مطلع شوید تا در صورت سهل انگاری از روی آج ، خداوند می داند چه خدماتی می تواند ضمانت کالا را ارائه دهد شما.

  • قیمت محافظ ولتاژ

هزینه حفاظت از ولتاژ با در نظر گرفتن تمام نکات فوق از جمله نام و مارک سازنده آنها تعیین می شود. با این حال به یاد داشته باشید که هر محافظ گران قیمت نشانه ایمن بودن محصول و بی فایده بودن هر محافظ ارزان قیمت نیست! سعی کنید با دانش کامل وارد این حوزه شوید و یک محافظ برقی خریداری کنید که نیاز دستگاه های شما را برآورده کند.

۱.محافظ آنالوگ یخچال و فریزر تیراژه مدل S4003

 مشخصات فیزیکی

ابعاد۱۰.۵ × ۸ × ۷ میلی‌متر
وزن۱۸۰ گرم

 

 

۲.محافظ نوسان برق پارت الکتریک مدل PE5137

 

 مشخصات فیزیکی

ابعاد۴۰×۱۰۵×۲۰۰ میلی‌متر
وزن۲۵۰ گرم

 

 

 

۳.محافظ ولتاژ الکترونیکی نمودار کنترل مدل M117 طرح سورنا مناسب پکیج، کامپیوتر و لوازم صوتی تصویری

 مشخصات فیزیکی

ابعاد۹۳ × ۵۷ × ۱۲۰ میلی‌متر
وزن۱۳۵ گرم

 

 

۴.محافظ ولتاژ برق امگا مدل ۱۴۷۱۵

 مشخصات فیزیکی

ابعاد۲۰۰x115x45 میلی‌متر
وزن۴۰۰ گرم

 

 

۵.محافظ ولتاژ الکترونیکی سگال مدل SGM1ED مناسب پکیج، کامپیوتر و لوازم صوتی تصویری

 مشخصات فیزیکی

ابعاد۱۲۰*۶۲*۷۰ میلی‌متر
وزن۱۰۸ گرم

 

 

۶.محافظ ولتاژ سارا مدل P152F مناسب برای تلویزیون و کامپیوتر

 مشخصات فیزیکی

ابعاد۲۰۰*۱۲۰*۸۰ میلی‌متر
وزن۹۰۰ گرم

 

 

۷.محافظ ولتاژ الکترونیکی نمودار کنترل مدل M217 مناسب یخچال و فریزر

 مشخصات فیزیکی

ابعاد۱۱۶ × ۱۱۲ × ۷۳ میلی‌متر
وزن۵۷۹ گرم

 

 

۸.محافظ ولتاژ سارا مدل P156S

 مشخصات فیزیکی

ابعاد۹×۷×۹ میلی‌متر
وزن۴۰۰ گرم

 

 

۹.محافظ ولتاژ الکترونیکی نمودار کنترل مدل M113A مناسب کامپیوتر و لوازم صوتی تصویری

 مشخصات فیزیکی

ابعاد۱۵۴x114x45 میلی‌متر
وزن۵۰۸ گرم

 

 

۱۰.محافظ ولتاژ سارا مدل P520 مناسب برای ماشین ظرف شویی

 مشخصات فیزیکی

ابعاد۸۰*۱۲۰*۲۰۰ میلی‌متر
وزن۱۰۰۰ گرم

 

 

۱۱.محافظ ولتاژ الکترونیکی سگال مدل SGM2D مناسب برای یخچال و فریزر

 مشخصات فیزیکی

ابعاد۶۰ × ۶۰ × ۱۳۰ میلی‌متر
وزن۱۱۰ گرم

 

 

۱۲.محافظ ولتاژ ۳۵۰۰ وات یخچال و فریزر کاوه مدل KRP1235E

 مشخصات فیزیکی

ابعاد۱۶۰x110x70 میلی‌متر
وزن۷۰۰ گرم

 

 

۱۳.محافظ ولتاژ آستیاک الکتریک مدل ۲۹۱۸۱۳

 مشخصات فیزیکی

ابعاد۱۶۰x110x75 میلی‌متر
وزن۷۳۵ گرم

 

 

۱۴.محافظ ولتاژ الکترونیکی نمودار کنترل مدل رامونا M115 مناسب برای لوازم آشپزخانه

 مشخصات فیزیکی

ابعاد۵۵ × ۱۱۰ × ۱۲۰ میلی‌متر
وزن۳۹۵ گرم

 

 

۱۵.چندراهی برق و محافظ پارت الکتریک مدل PE2204

 مشخصات فیزیکی

ابعاد۱۶۰×۵۰×۱۸۰ میلی‌متر
وزن۱۶۰۰ گرم

 

 

۱۶.محافظ ولتاژ الکترونیکی نمودار کنترل مدل M204 مناسب کامپیوتر و لوازم صوتی تصویری

 

 مشخصات فیزیکی

ابعاد۷۲ × ۱۱۳ × ۱۶۲ میلی‌متر
وزن۷۵۳ گرم

 

 

۱۷.محافظ ولتاژ الکترونیکی نمودار کنترل مدل رامونا M121

 مشخصات فیزیکی

ابعاد۲۲۵x120x55 میلی‌متر
وزن۴۲۴ گرم

 

 

۱۸.محافظ ولتاژ امگا مدل P6000

 

 مشخصات فیزیکی

ابعاد۱۶۰x190x60 میلی‌متر
وزن۴۰۰ گرم

 

 

۱۹.محافظ ولتاژ الکترونیکی نمودار کنترل مدل M218 مناسب برای یخچال صنعتی و ویترینی

مشخصات فیزیکی

ابعاد۱۱۶ × ۱۱۲ × ۷۲ میلی‌متر
وزن۵۷۹ گرم

 

 

۲۰.محافظ ولتاژ پارت الکتریک مدل ۰۰۳

مشخصات فیزیکی

ابعاد۱۸x6x6 میلی‌متر
وزن۱۰۰ گرم

 

 

۲۱محافظ ولتاژ و چند راهی برق سیوان مدل SV 312 طول ۳ متر

مشخصات فیزیکی

ابعاد۱۶x12x5 میلی‌متر
وزن۵۰۰ گرم

 

 

۲۲.محافظ ولتاژ پارت الکتریک مدل ۸۷۸۷

مشخصات فیزیکی

ابعاد۱۳۵x125x5 میلی‌متر
وزن۵۰۰ گرم

 

 

 

۲۳.محافظ ولتاژ الکترونیکی نمودار کنترل مدل M116 مناسب برای یخچال و فریزر

مشخصات فیزیکی

ابعاد۹۳ × ۵۷ × ۱۲۰ میلی‌متر
وزن۱۴۷ گرم

 

 

۲۴.محافظ برق میلاد شاهکار مدل BL502

مشخصات فیزیکی

ابعاد۹۵x60x65 میلی‌متر
وزن۲۵۰ گرم

 

 

۲۵.محافظ ولتاژ پارت الکتریک مدل PE7894

مشخصات فیزیکی

ابعاد۲۹۵x105x45 میلی‌متر
وزن۶۱۵ گرم

 

 

۲۶.محافظ ولتاژ آریا مدل ۱۰۰۳

مشخصات فیزیکی

ابعاد۷۰x70x100 میلی‌متر
وزن۲۰۰ گرم

 

 

۲۷.محافظ ولتاژ امگا مدل P2100

مشخصات فیزیکی

ابعاد۵۰x115x120 میلی‌متر
وزن۱۵۰ گرم

 

 

۲۸.محافظ ولتاژ آنالوگ پارت الکتریک مدل Major home appliances

مشخصات فیزیکی

ابعاد۴۰ × ۱۵۰ × ۱۵۰ میلی‌متر
وزن۳۵۰ گرم

 

 

۲۹.محافظ ولتاژ خیام الکتریک مدل KH8051

مشخصات فیزیکی

ابعاد۶۵ * ۶۰ * ۱۶۰ میلی‌متر
وزن۲۱۰ گرم

 

 

۳۰.محافظ ولتاژ سارا مدل P255 مخصوص یخچال

مشخصات فیزیکی

ابعاد۸۰×۱۲۰×۲۰۰ میلی‌متر
وزن۱۰۰۰ گرم

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا